Poland 64.3%Netherlands 0.4%
United States 29.3%Romania 0.4%
Kuwait 1.7%France 0.3%
Germany 0.8%Norway 0.3%

Caritas - Miłość, dobro i otwartość na potrzeby bliźniego.

dependenciadejesus
Praca Caritas jest posługą osób świeckich naszej parafii wspieranych przez ks. proboszcza Jana Gierlaka oraz księży pracujących w naszej parafii. Staramy się wykonywać naszą działalność z miłością i oddaniem, niosąc nie tylko dar pomocy materialnej, ale również dar serca.

Odwiedzamy samotnych, pokrzywdzonych, niepełnosprawnych. Pomagamy dzieciom i młodzieży. Otwierając się na ludzkie potrzeby pragniemy nieść nie tylko nie tylko pomoc materialną, lecz także wspierać modlitwą w potrzebach duchowych.

Naszą działalnością i doświadczeniem dzielimy się na spotkaniach parafialnych i zjazdach dekanalnych z duszpasterzem diecezjalnym Caritas ks. Stanisławem Słowikiem, który czuwa nad wszystkim. Coroczne wielkopostne rekolekcje diecezjalne w Smyczkowcach, są bogate treścią o miłości i życzliwości do drugiego człowieka. Dzielimy się naszym doświadczeniem, aby dobrze wypełniać naszą misję i być dobrym wolontariuszem. Na zakończenie rekolekcji, J. E. ks. bp Edward Białogłowski, który otacza swoją ojcowską opieką cały Caritas diecezji rzeszowskiej, udziela nam pasterskiego błogosławieństwa.

Jesteśmy wdzięczni Caritas w Polsce za opiekę nad pokrzywdzonymi przez los. Dziękujemy Bogu w Trójcy Jedynemu za dar naszej posługi, która jest czynieniem dobra, życzliwości i miłości dla bliźniego.

Caritas Parafii Dębowiec.

Teresa Wątroba