Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 7
Wczoraj: 30
Bieżący tydzień: 37
Poprzedni tydzień: 247
Bieżący miesiąc: 785
Poprzedni miesiąc: 1057
Ogółem: 3719

Poland 61.6%Kuwait 0.3%
United States 32.8%Netherlands 0.2%
Germany 1.3%Ukraine 0.2%
United Kingdom 1%Russian Federation 0.2%
Slovakia 0.3%Czech Republic 0.1%mapa cmentarza

Uroczystość Sw. Apostołów Piotra i Pawła 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

( od 30 czerwca do 06 lipca 2014 r. )

  1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13 niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach. Dzisiejsza taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca. Okazja do spowiedzi w Łazach Dębowieckich w czwartek od godz. 16.00, a w Dębowcu w piątek od. 17.00.

  3. W czwartek krąg biblijny o godz. 19.30.

  4. W sobotę zapraszamy na modlitwę osobistą Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

  5. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedziela miesiąca; a więc w tym dniu będzie zmiana tajemnic różańcowych, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i kwesta na remonty, a taca na cele diecezji.

  6. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu pracowali przy malowaniu ogrodzenia cmentarza w dalszym ciągu prosimy o zaangażowanie.

  7. Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w stulecie urodzin, będzie organizowana z naszej parafii, wyjazd w dniu 19 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

Ponad to:

- Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony życia zapraszają na XIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu do Tarnowca. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 5 lipca. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o godz. 10.00, później Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Edwarda. Po Mszy wspólna agapa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

- W dniach 7-12 lipca odbędzie się XXVII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Szczegóły na stronie: www.spotkania.saletyni.pl

- Zachęcamy do czytania czasopism katolickich; na półce jest między innymi Miłujcie się, Wiara, Patriotyzm i Sztuka, Niedziela, Źródło.

- Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.