Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 7
Wczoraj: 30
Bieżący tydzień: 37
Poprzedni tydzień: 247
Bieżący miesiąc: 785
Poprzedni miesiąc: 1057
Ogółem: 3719

Poland 61.6%Kuwait 0.3%
United States 32.8%Netherlands 0.2%
Germany 1.3%Ukraine 0.2%
United Kingdom 1%Russian Federation 0.2%
Slovakia 0.3%Czech Republic 0.1%mapa cmentarza

XVI Niedziela Zwykła 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

( od 21 do 27 lipca 2014 r. )

  1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

  2. Prowadzona jest w całej Polsce zbiórka elektro-śmieci przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie. W Dębowcu składać można zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na placu przy plebanii od 21 lipca. Odbiór będzie w dniu 24 lipca po południu.

  3. Spotkanie Rady Parafialnej i zespołu do spraw remontów we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

  4. We czwartek krąg biblijny o godz. 19.30.

  5. W związku z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa, jest prowadzona akcja dar na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”) W związku z tym przy okazji poświęcenie pojazdów będzie zbierana do puszek ofiara na środki transportu dla misjonarzy. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

  6. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu pracowali przy malowaniu ogrodzenia cmentarza w dalszym ciągu prosimy parafian o pracy przy czyszczeniu i malowaniu.

  7. W niedzielę 27 lipca Parafiada w Osobnicy od. godz. 15.00 – do 22.00.

  8. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało oświadczenie w związku z debatą na temat klauzuli sumienia oraz odmowy aborcji nieuleczalnie chorego dziecka przez prof. Bogdana Chazara. Odczytam to oświadczenie.

Ponad to:

1. Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w stulecie urodzin, będzie z naszej parafii, wyjazd w dniu 19 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

2. W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

3. W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem.

4. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

5. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.