Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaWczoraj: 27
Bieżący tydzień: 148
Poprzedni tydzień: 236
Bieżący miesiąc: 649
Poprzedni miesiąc: 1024
Ogółem: 3739

Poland 62%Kuwait 0.3%
United States 32.1%Ukraine 0.3%
Germany 1.4%Netherlands 0.2%
United Kingdom 1.2%Russian Federation 0.2%
Slovakia 0.3%Czech Republic 0.1%mapa cmentarza

VI Niedziela Zwykła 2015 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

( od 16 do 22 lutego 2015 r. )

  1. W dniach 15-21 lutego przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości nie tylko w okresie Wielkiego Postu, ale zawsze. Wzywamy do podjęcia radosnego daru z abstynencji tych, którzy osobiście nie mają problemu z używaniem alkoholu, aby przyjść z pomocą tym, którzy cierpią przez nadużywanie.

  2. W Środę Popielcową 18 lutego rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół, przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żali w niedzielę również o 16.30 w kościele parafialnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy.

  4. W piątek 13 lutego zakończyła się Kapituła Prowincjalna Misjonarzy Saletynów. Prowincjałemponownie został wybranyks. Andrzej Zagórski MS, wikariuszem prowincjalnymks. Piotr Ciepłak MS,natomiast asystentem prowincjalnym ks. Robert Głodowski MS. Nową Radę czeka wiele wyzwań dlatego życząc Jej obfitości łask Bożych jednocześnie prosimy o modlitwę w ich intencji.

  5. Za tydzień w Bazylice rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które głosił będzie bp Jan Niemiec. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy św. niedzielnej oraz podczas Eucharystii wieczornych o godz. 18 od soboty do środy.

  6. Wciąż czekamy na transport jabłek; informacja zostanie podana w ogłoszeniach.

Ponad to:

Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Świętej Wody, Sokółki, Wilna i Gietrzwałdu 24-26 kwietnia br. Koszt 500 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Przy zapisie wpisowe 100zł.

W każdy II –gi czwartek miesiąca można bezpłatnie skorzystać z pomocy psychoterapeuty do godz. 16.00 do 18.00 w budynku dawnej szkoły. Można szukać pomocy w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, wychowawczych i małżeńskich. Psychoterapeuta Pani Halina Dubiel pozwoliła podać swój numer telefonu: 660 944 870, ale trzeba wspomnieć na początku rozmowy, iż się jest mieszkańcem Gminę Dębowiec.

 

Włączeni poprzez chrzest święty do wspólnoty parafialnej:

Hubert Stanisław Misiołek z Dębowca

Zuzanna Marianna Brągiel z Zarzecza

Alicja Teresa Drewniak z Zarzecza

Magdalena Maria Marcisz z Łazów Dębowieckich

Kacper Frączek z Łazów Dębowieckich

Anna Maria Ślusarczyk z Dębowca

Jakub Filip Nowak z Dębowca

Natalia Musiał z Dębowca

Milena Anna Wolska z Dębowca

Emilia Wanda Pawęza z Anglii

Kamil Szostak z Dębowca

Filip Wojciech Wachowski z Dębowca

Kacper Franciszek Mastej z Dębowca

Wiktor Mizerak z Austrii