Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 35
Wczoraj: 50
Bieżący tydzień: 85
Poprzedni tydzień: 207
Bieżący miesiąc: 738
Poprzedni miesiąc: 1442
Ogółem: 3521

Poland 62.7%Slovakia 0.4%
United States 30.7%Ukraine 0.4%
United Kingdom 1.5%Netherlands 0.3%
Germany 1.3%Russian Federation 0.2%
Kuwait 0.5%France 0.2%mapa cmentarza

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy pierwszą niedziela miesiąca października, zmiana tajemnic Żywego Różańca, taca na Kurię w Rzeszowie, w parafii kwesta na prace remontowe.

  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, do uczestnictwa w tej modlitwie Maryjnej przez którą możemy wyprosić potrzebne łaski dla naszych rodzin.

  3. W sobotę t.j. 12 października odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 930 w Dębowcu.

     

  4. W następną niedzielę będzie obchodzony XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia.

  5. Od 8 października do 6 listopada w Bazylice będzie odprawiana Msza Św. gregoriańska za śp. Alinę Libuszowską.

 

 

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:Apostołowie prosili Pana: "Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: "Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gor- czycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.(Łk17, 5-10 ).

Rozważanie do czytań

Nieraz jak prorok Habakuk wołamy do Boga: Oto ucisk i przemoc... Krzywda mi się dzieje, a Ty nie odpowiadasz. Pan zachęca proroka, ale też każdego z nas, by w obliczu cierpienia wytrwać w wierze, złożyć w Nim całą nadzieję. Dla tego, kto wierzy, naprawdę nie ma nic niemożliwego: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej górze: przesadź się w morze, a byłaby wam posłuszna. Wiara przeprowadza nas przez sytuacje, których po ludzku nie rozumiemy i przeciw którym się buntujemy. Kiedy przechodzimy je z Bogiem, w zawierzeniu Jemu, nie tylko nas nie zabijają, ale ostatecznie prowadzą nas do pełni życia, która jest w Chrystusie zmartwychwstałym.

 

Dziękujemy za sprzątanie i za ofiary na potrzeby kaplicy w Łazach Dębowieckich: Beacie Marszałek, Renacie Marszałek, Beacie Rak,Zofii Rak, Barbarze Marszałek i Marii Krupa.

Prosimy w najbliższym czasie o posługę: Marię Rzońca, Agnieszkę Farej, Sylwię Staniszewską, a później: Katarzynę Bielecką, Grażynę Kucka i Teresę Bobola.

 

 

Numer konta parafialnego:

PARAFIA RZYMSKO–KATOLICKA, B.S. BIECZ oddział Dębowiec,

Numer Rachunku: 82 8627 1024 2004 6012 9756 0001

 

 

Rachunek bankowy na wpłaty remontowe:

 

PARAFIA RZYMSKO–KATOLICKA, B.S. BIECZ oddział Dębowiec,

Numer Rachunku: 55 8627 1024 2004 6012 9756 0002