Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaWczoraj: 43
Bieżący tydzień: 107
Poprzedni tydzień: 459
Bieżący miesiąc: 456
Poprzedni miesiąc: 1145
Ogółem: 3920

Poland 61.1%Italy 0.4%
United States 32.3%Ukraine 0.3%
Germany 1.3%Denmark 0.3%
United Kingdom 1.1%Norway 0.2%
Kuwait 1%Russian Federation 0.2%mapa cmentarza

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2020 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

We wtorek, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Święta w intencji chorych i cierpiących zapraszam w imieniu swoim i ks. kustosza do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej na godz. 1030. Zatroszczmy się o to, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje cierpienie zjednoczyć z krzyżem Chrystusa, przyjąć sakrament namaszczenia, a wszystkie troski przedstawić Płaczącej Matce – Patronce dębowieckiej ziemi.

W czwartek dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.

W piątek święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na półce z gazetami pod chórem.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Kurię Diecezjalną.

Ostatniej niedzieli w czasie kwesty zebrano w Dębowcu 6270 zł, a w Łazach Dębowieckich 1280 zł. W miesiącu styczniu na konto remontowe wpłynęło 860 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie".   

                                                                                             (Mt 5, 13-16)             

Rozważanie do czytań

       Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli błyszczy on słowem i mądrością. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.